Folia pęcherzykowa
Produkty budowlane
Pianka techniczna
Pianka polietylenowa
Produkty Premium
previous arrow
next arrow

Pianka techniczna

Wrażliwe i delikatne przedmioty jak komputery, sprzęt elektroniczny i wysokiej jakości narzędzia wymagają doskonałego zabezpieczenia podczas transportu.

POLYLAM® i NOPAPLANK® to polietylenowe pianki o różnorodnych gęstościach, zapewniające idealną ochronę przeciwko wstrząsom i uderzeniom. Są przyjazne dla środowiska, gdyż mogą zostać powtórnie użyte, są odporne na wilgoć i nie rysują powierzchni.

POLYLAM® i NOPAPLANK® posiadają wszechstronne zastosowanie w wielu branżach.

NOPA SMART to pianka polietylenowa o drobnych, zamkniętych komórkach, która dzięki swoim właściwościom znajduje zastosowanie w opakowaniach wielokrotnego użytku. Idealna do zabezpieczenia produktów o delikatnej powierzchni. Jedną z metod przetwarzania Nopa Smart jest frezowanie.

• amortyzacja przed wielokrotnymi wstrząsami dla produktów lekkich i ciężkich w krótkich lub długich cyklach dystrybucyjnych

• alternatywa dla poliuretanu i polistyrenu

• w 100% podlegające recyklingowi

• niepylące i bezwonne

• nierysujące powierzchni zabezpieczanego towaru

• wysoka odporność na ściskanie

• nie zawierają metali ciężkich

POLYLAM® – jest to produkt powstający w procesie laminacji warstw pianki. Lekka struktura zamkniętych komórek to pewność najlepszej ochrony przed wielokrotnymi uderzeniami i wstrząsami oraz możliwość zaprojektowania pod kątem uzyskania konkretnego kształtu. Polylam to łatwość konwertowania do postaci gotowych opakowań.

Pianka ta jest wolna od freonu, dlatego produkcja Polylam nie wpływa negatywnie na środowisko.
Niesieciowana struktura to możliwość kompletnego recyklingu do postaci surowca.

NOPAPLANK® to jednowarstwowa w całości ekstrudowana, zamknięto komórkowa pianka polietylenowa.

NOPAPLANK® : 

  • ochrona przed uderzeniami
  • produkt łatwy do przetworzenia
  • LDPE podlegający w 100% recyklingowi
  • materiał sprężysty, elastyczny i nie rysujący powierzchni
  • nie zawiera metali ciężkich
  • do wielkokrotnego użytku

NOPA SMART – produkt o zamkniętych komórkach (PE)

NOPA SMART cechuje wyjątkowo wysoka sztywność przy bardzo delikatnej strukturze. Dzięki tej właściwości materiał doskonale sprawdza się w procesie frezowania, wyjątkowo dobrze poddaje się cięciu na ploterze.

NOPA SMART posiada drobnokomórkową strukturę, gwarantującą otrzymanie idealnej linii cięcia podczas przetwarzania, a także zapewniającą odpowiednią stabilność kształtu. Jako alternatywa do pianki sieciowanej jest przyjazna środowisku i nadaje się w 100% do recyklingu.

NOPA SMART jest odporny na wodę i wilgoć.

 

ARCTIC-R PLANK – to pianka polietylenowa z charakterystyczną drobną strukturą cel, zapewniająca niską absorpcję wody oraz wysokie właściwości termoizolacyjne i mechaniczne.

ARCTIC-R PLANK przeszedł pozytywne testy w Federal State Institution of Science Institute of Oil and Gas Problems, Siberian Branch of the Russian Academy of Sciences.

ARCTIC-R PLANK– jest rekomendowany do stosowania jako warstwa kompensacyjna zabezpieczająca konstrukcje w obszarach o niskich temperaturach.

RENEW POLYLAM – jest to produkt powstający w procesie laminacji warstw pianki.

RENEW NOPAPLANK to jednowarstwowa w całości ekstrudowana, zamknięto komórkowa pianka polietylenowa.

Produkt zawiera co najmniej 80% materiału pochodzącego z recyklingu.
Produkt może być poddany 100% recyklingowi.